Pārgājienu maršruti Kurzemes skaistajā jūrmalā

Kopš 2020. gada pavasara pasaule ir citādāka. Jau pagājušā gada nogalē tika runāts par vīrusu Ķīnā, tomēr kas varēja iedomāties, ka tas izplatīsies pa visu pasauli. Un izjauks cilvēku ceļošanas plānus un vispār visu pasauli padarīs savādāku kā iepriekš. Tukšas ielas, ofisu pārcelti uz darbinieku mājām, bērni mācās kopā ar vecākiem savās mājās, sporta notikumi un treniņi atcelti. Mums, protams, lielākā bēda par ceļošanas ierobežojumiem. Lai gan kurzemniekiem nav par ko čīkšēt. Cilvēki no pilsētām dodas ārpusē un izbauda lauku burvību. Kurzemes jūrmala noteikti ir ļoti iecienīta. Ne tikai latviešu vidū, bet arī baltiešu. Turpinājumā pārgājienu maršruti skaistajā Kurzemes jūrmalā mūsu skatījumā.

Pārgājienu maršruti
Processed with VSCO with hb2 preset

Pārgājienu maršruti

Sākot ar 26. septembri, vienīgās ārzemes, uz kurieni varam doties bez pašizolācijas ievērošanas, ir Vatikāns, Neskatām visu tikai negatīvi. Tā ir lieliska iespēja iepazīt savu mīļo Latviju un Kurzemi vēl jo vairāk. Tās pludmales ir pasakainas un tik dažādas, ka vairākām no tām var saskatīt pat Taizemes skatus.

Kā zināms, lai dotos dabā, pirmajā vietā ir kvalitatīvs un ūdensnecaurlaidīgs apģērbs. Ja esi siltumā un komfortā, nav nekādu bēdu par rudenīgiem laikapstākļiem. Mēs ieteiktu nepažēlot naudu un iegādāties tiešām gan kvalitatīvus apavus, kas nelaiž ūdeni, gan labu lietus jaku. Kalpos gadiem.

Ja runājam par pastaigu maršrutiem Kurzemē, tad tie ir daudz jeb principā ej, kur vēlies un, kur acis rāda. Tomēr mūsu ieteikumu sarakstā divi maršruti.

Pirmais maršruts būtu Valgalciems – Roja. Kas par dabas dažādību, mežonīgu, skaistu arhitektūru un cilvēku izcilo gaumi, vientuļām pludmalēm un neskaitāmiem akmeņiem. Ja iedomājieties, ka tas būs pārgājiens pa pludmali līdzīgu Jūrmalas pludmalei, tad aizmirstiet. Tā nebūs. Noteikti ierēķiniet arī lieku laiku. Jūs sagaida pasakaini skati, pludmales, kurās zemes strēles robežojas ar ūdeni, Kaltenes akmeņainā pludmale, nelieli tādi kā stāvkrasti, aizaugušas pludmales, kurām jāmeklē apkārtceļš. Dažās vietās pat saskatījām līdzību ar Taizemes pludmalēm. Pasakaini skaisti!

Otrs maršruts ir gan atklāto Baltijas jūru Jūrkalne – Pāvilosta. Šķiet, ka šis maršruts komentārus neprasa. Stāvkrasti ar skaistākajiem saulrietiem, dabas skaistums un varenība. Vien stāvkrastu brukšanas dēļ un jūras tuvuma, neiesaka pārgājienu izvēlēties nesezonā. Līdz ar to vēls rudens diezvai šim maršrutam būs piemērots.

Lai izdodas atklāt Latviju no jauna atkal un atkal! Tiekamies jau drīzumā!