Kafijas kokteiļi – receptes saldai un možai dienai

 Kafija – tas iespējams ir viens no pasaulē populārākajiem dzērieniem. Tiesa gan katra tauta to gatavo un lieto nedaudz savādāk. Laika gaitā ir radušies arī dažādi kafijas paveidi jeb kokteiļi. Par to arī turpinājumā – kafijas kokteiļi un receptes. Lai labi garšo!

Kafijas kokteiļi

Kafijas kokteiļi

Īru kafija

Šis dzēriens ir gan viegls, gan salds, padarot to par vienu no labākajiem kafijas kokteiļiem – un vispopulārākajiem.

Pirmā zināmā īru kafijas lietošanas pieredze bija 1943. gadā, kad šefpavārs un bārmenis Džo Šeridans apkalpoja pasažierus lidojuma laikā , tomēr slikto laika apstākļu dēļ nācās veikt ārkārtas nosēšanos Fērnsā, Īrijā. Pēc 9 gadiem Džo sāka strādāt restorānā “Buena Vista” Sanfrancisko.

Šeit Džo sastapa žurnālistu Stentonu Delavietu, kurš bija atbildīgs par sava dzēriena izplatīšanu, līdz tas bija zināms un baudīts visā pasaulē. Buena Vista joprojām ir atvērta, lai pasniegtu īru kafiju.

Kas jums būs vajadzīgs:

2 cukura kubiņi, 1 ½ viskijs, 180 ml karsta kafija, putukrējums

Uzkarsē īru kafijas glāzi, tad pievieno karstu kafiju, līdz tā ir apmēram pilna. Pievieno 2 cukura kubiņus un maisa. Pievieno īru viskiju un putukrējumu.

Spānija Carajillo

Spāņu kultūra ir pilna ar drāmu. Tāpēc nebūtu jābrīnās, ka “spāņu kafija” jeb carajillo ir tikpat intensīva kā viss pārējais, ko sniedz šī dramatiski skaistā kultūra. Lūk, kā pagatavot klasisku Carajillo. Garda un spēcīga kofeīna un alkohola kombinācija, šī carajillo recepte noteikti liks jums atgriezties Spānijā.

Kas jums būs vajadzīgs:

120 ml kafija, 3/4 ml Grand Marnier, 30 ml ozola rums un kafijas liķieris, 3/4 ml Jamaikas rums, 1/4 ml brūnā cukura sīrups, 120 ml putukrējums, smalkais cukurs (pēc izvēles)

Pievieno maisītāja saturu kafijai kopā ar Jamaikas rumu, un Grand Marnier, kafijas liķieri un brūno cukura sīrupu. Izmantojiet karotes aizmugurējo pusi, lai rūpīgi iemērktu nedaudz krēma dzēriena virspusē. Vispirms ar oranžu slāni samitriniet glāzes malu. Pēc tam uzlejiet cukuru uz šķīvja un otrādi iemērciet glāzi cukurā. Uzvāri kafiju. Pievieno maisītāja saturu kafijai kopā ar Jamaikas rumu, un Grand Marnier, kafijas liķieri un brūno cukura sīrupu. Izmantojiet karotes aizmugurējo pusi, lai rūpīgi iemērktu nedaudz krēma dzēriena virspusē.

Atrasta paradīzē

Ja jūs pašlaik nesēžat pludmalē, tad vismazākais, ko varat darīt, ir pagatavot šo kokteili un sapņot par nākamo reizi, kad varēsiet pamosties un izdzert ledus kafijas kokteiļus.

Kas nepieciešams:

180 ml aukstā kafija, 30 ml ruma, 30 ml šnapps, krējums, cukurs

Lai pagatavotu šo auksto kokteili, uzkarsētajai kafijai pievieno rumu un  šnappi. Samaisa mazliet krējumu un cukuru, pēc tam nogaršo. Visu samaisa kopā garā glāzē ar ledu, un atliek tikai baudīt šo atspirdzinošo kafijas dzērienu.