Ieteikumi zelta rudens baudīšanai Kurzemē

Ja rudens siltajās un saulainās dienās nav vēlme sēdēt mājās, lasot grāmatas vai izklaidējoties ar interneta labumiem, tad noteikti vērts doties baudīt zelta rudeni. Ierasts, ka šajā laikā cilvēki parasti dodas uz Vidzemes pērlēm – Siguldu, Cēsīm, Valmieru. Tomēr arī mūsu mīļajā Kurzemē ir gana daudz interesantu un gleznainu vietu, ko apmeklēt oktobra mēnesī. Vairāk lasi turpinājumā!

Rudens Kurzemē

Ieteikums nr. 1 – Liepāja. Vēju pilsēta Liepāja ir skaista jebkurā gadalaikā un arī rudenī. Pilsētā ir daudz vietu, kur atpūsties gan iebraucējiem, gan vietējiem. Sākot ar pilsētas centru, turpinot ar skaisto pludmali, fortiem, Karostu un beidzot ar Liepājas ezeru. Ja ir laiks, tad noteikti vērts padoties tālāk uz Papes ezeru, kura apkārtnē dzīvo savvaļas zirgi. Var braukt vēl tālāk uz Lietuvas pusi līdz Nidai, kas rudenī varētu būt gana vientuļa. Kas zina, varbūt tās pludmalē būsiet vienīgie. Ja nu vēl – trakie vēja ķērāji kaitotāji. Tiem, kas ar Liepāju ir uz Jūs, noteikti vērts iegriezties Liepājas tūrisma informācijas centrā vai vismaz paviesoties tā mājas lapā. Noteikti iegūsiet vēl dažus vērtīgus padomus.

Ieteikums nr. 2 – Kuldīga. Ak, romantiskā Kuldīga! Pa tās ieliņām var klīst gan siltās vasaras dienās, gan ziemīgā decembrī, gan zelta oktobrī. Pilsētas vēsturiskais centrs ir kā nokļūšana vēstures lapaspusēs. Tur viss atjaunots tik precīzi un ieturēti, ka ik katru māju un ielu prasās iemūžināt fotoaparātā. Tur pat visparastākie veikali, piemēram, apģērba, mājas preču vai cits pavisam ierasta piedāvājuma veikals ietērpts vēsturiskā iepakojumā. Te nu vairāk iet runa par veikalu ēkām un to fasādēm, pat izkārtnes ir ieturētas veclaicīgas. Kur nu vēl lieliskais Kuldīgas tilts un burvīgā Ventas rumba. Noteikti veltat laiku, lai no Kuldīgas vecpilsētas ar kājām atnāktu līdz tiltam, lēnā garā pārietu tam pāri, uztaisītu pāris fotogrāfijas, bet tad noietu lejā pie Ventas rumbas. Turklāt tā ir jauka ne tikai vasarā, kad var mesties iekšā Ventas upes ūdeņos, bet arī rudenī, kad košās lapas atspīd upes ūdeņos.

 

Šādam divu pilsētu apskates izbraucienam noteikti jāvelta vismaz divas dienas. Mēs pat teiktu, ka jāsāk piektdienā un līdz pat svētdienai. Noteikti būs tā vērts! Lai košs un skaistiem notikumiem bagāts rudens!